Sinan Verboz Akademi
YDS / YÖKDİL Online Hazırlık
Tıkla Ara    Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp
Öğrenme Sistemine Giriş

2021 YÖKDİL Sınavı Başvuruları Başladı.

2021 yılının ilk YÖKDİL sınavı başvuruları 5-15 Şubat tarihleri arasında ÖSYM'nin aday işlemleri adresinden yapılabilir. Sınav ücreti 145 TL.


Sinan Verboz
Sinan Verboz
2021 YÖKDİL Sınavı Başvuruları Başladı.

2021 yılının ilk yabancı dil sınavı olan YÖKDİL başvuruları bugün itibarıyla başladı. ÖSYM'den yapılan açıklama aşağıdaki şekildedir. Detaylar için başvuru kılavuzu linkine tıklayabilirsiniz. 

Sinan Verboz Akademi ailesi olarak 2021 YÖKDİL sınavının tüm akademisyenlere ve akademisyen adaylarına güzel sonuçlar getirmesini dileriz. 

 

"Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2021-YÖKDİL/1) 28 Mart 2021 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 05 – 15 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 11.00'den itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI"

 

Küçük bir yorum da olsa lütfen değerli görüşlerinizi bizimle paylaşın. Bu küçük bir teşekkür de olabilir. 
Yorumlar
  • Okunma Sayısı: 379