Sinan Verboz Akademi
YDS / YÖKDİL Online Hazırlık
Tıkla Ara    Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp
Öğrenme Sistemine Giriş

YDS -YÖKDİL 2021 Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Size ne bundan. Siz 2021 YDS- YÖKDİL sınavlarından yüksek puan almak için nasıl bir hazırlık dönemi geçirmeniz gerekir, buna odaklanın. Bırakın siz çalışırken diğerleri bu konunun gıybetini yapsın.


Sinan Verboz
Sinan Verboz
YDS -YÖKDİL 2021 Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Dünyanın En Gereksiz Sorusu: 2021 YÖKDİL - YDS Sınavları Ne zaman Yapılacak?

2020 yılı dünyada kariyer hedeflerine ulaşmak isteyen pek çok insan için hayal kırıklığı bir yıl olarak tarihe geçti. Tabi ki YDS ve YÖKDİL'e hazırlananlar için de durum farklı değildi. Sınav süreci için emek verip yüksek not almak isteyenler 2020 takvim yılı içerisinde sadece birer Yökdil ve YDS sınavına girebildiler. Aralık ayındaki YÖKDİL sınavının da ertelenmesi ile birlikte belirsizlik özellikle akademisyen adaylarında üzülerek söylesek de bıkkınlık hali oluşturdu.

 

Elbette ki bu sınavlar düzenlenecek ve şu ana kadar hazırlık yaptıysanız belirtmeliyiz ki bu tarih çok da uzak değil. 2021 YDS ve 2021 YÖKDİL sınavları en geç yeni yılın ilk 3-4 ayı içerisinde yapılacak. Burada önemli olan soru şu: Bu kadar çabalamanıza ve emek vermenize rağmen kariyer hedeflerinizden vaz mı geçeceksiniz? Yoksa siz de bu ertelemeyi fırsata çevirmek için kaleme, kağıda ve bilgisayarına sarılacak akıllı kişilerden misiniz? Yanıtınız 'tabi ki hemen başlayacağım' ise diğerleri 2021 YÖKDİL-YDS ne zaman yapılacak sorularıyla boğuşurken siz bize kulak verin.

Dünyanın En Gerekli Sorusu: Kaldığım Yerden Nasıl Devam Etmeliyim?

Aslında sizin de içten içe hissettiğiniz gibi sorunun yanıtı içinde saklı. Nerede kaldıysanız sınavlar hiç ertelenmemiş gibi çalışmalarınıza kaldığıız yerden devam etmelisiniz. Örneğin dilbilgisi konularını henüz bitirmediniz mi? Bitirin. Cümle tamamlama konusunda eksikleriniz mi var? Tamamlayın. Kelime anlamında eksikleriniz mi var. Kapatın. Bu ve benzeri çalışmalarınızla ilgili sizi yönlendirecek blog yazılarımıza da mutlaka göz atın.

 

Konularla ve soru tipleriyle ilgili eksiklerinizi tamamlamayı beklemeden mutlaka deneme sınavlarına başlayın. Çözeceğiniz sorular ağırlıklı olarak ÖSYM YDS - YÖKDİL çıkmış soruları olsun. Deneme çözdükçe oluşan tabloyu doğru değerlendirerek eksiklerinizi tamamlamaya çalışın. Bu sayede göreceksiniz ki sınav günü geldiğinde en azından içiniz rahat hissedecek.

Son olarak en önemlisi diğer insanları artık dinlemeyin. Üstat büyük düşünür Serdar Ortaç'ın da dediği gibi "Gıybet, çekemiyorlar seni, kıskanıyorlar seni, deliriyorlar (çalışırken) gördükçe seni". "Sen de inanıp da onlara-yani sınavlar yapılmayacak ki şeklinde çemkirmelerine- yorma güzel kalbini" ve lütfen azimle çalışmaya devam edin....

Kolay gelsin :)

Küçük bir yorum da olsa lütfen değerli görüşlerinizi bizimle paylaşın. Bu küçük bir teşekkür de olabilir. 
Yorumlar
  • Okunma Sayısı: 388